Co u Niebieskich Rybek w kwietniu?

1. Jedziemy na wieś
  2. Dbamy o naszą planetę
  3. Ziemia krąży w kosmosie
  4. Nasza ojczyzna

10-„Zdrowo i sportowo”- w kwietniu Niebieskie Rybki czeka kolejne sportowe wyzwanie. Tym razem przedszkolaki rozegrają mini mecz w piłkę nożną. Nie zabraknie również przygotowania zdrowej przekąski w postaci paluszków grissini.

17- ,,W krainie wierszy i baśni”– tym razem przedszkolaki poznają baśń Josepha Jacobsa „Jaś i magiczna fasola”. Wspólnie omówimy  przygody głównego bohatera. Dodatkowo Rybki zasieją swoje fasolki, których wzrost obserwować będą przez najbliższe tygodnie.

24- ,,Dookoła świata” – Japonia „Na kwitnącej wisi”- w tym miesiącu Rybki poznają kulturę, zwyczaje oraz ciekawostki związane z odległą Japonią.

3-Dzień Świadomości Autyzmu- podczas tego dnia w akcie solidarności z osobami w spektrum autyzmu naszym kolorem przewodnim będzie niebieski. Wspólnie stworzymy plakat, który pomoże zrozumieć dzieciom czym jest autyzm.

17-Spotkanie z teatrem- przedstawienie, pt. „Calineczka”.

22- Dzień Ziemi- w tym dniu przedszkolaki zastanowią się czym jest Ziemia oraz co możemy robić dla planety na co dzień. Przypomnimy sobie zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne. Dodatkową atrakcją dla Rybek będzie wspólne zakładanie wiosennego ogródka oraz udział w corocznej akcji „ Sprzątanie świata”.

30- Święto Konstytucji 3 Maja- chcąc upamiętnić ten ważny dzień Niebieskie Rybki uroczyście wyrecytują wiersze oraz zaśpiewają piosenki o naszej ojczyźnie.

Gramy zmysłami
12-„Dźwięki wokół nas”- Przedszkolaki pobudzać będą zmysł słuchu podczas zabawy z przedmiotami codziennego użytku. Zadaniem Rybek będzie rozpoznanie, który przedmiot wydaje dany dźwięk.

Co u Zielonych Żabek w kwietniu?

1. Jedziemy na wieś
  2. Ziemia krąży w kosmosie
  3. Dbamy o naszą planetę
  4. Nasza ojczyzna

11- Zdrowo i sportowo- tego dnia Żabki zagraja w piłkę nożną i przygotują pyszne palszuki chlebowe.

18- Dookoła świata - tego dnia odwiedzimy Japonię i poznamy jej kulturę i tradycję.

25- W krainie figur geometrycznych -  poznamy kolejną figurę geometryczną tj. „trójkąt“

02- Dzień świadomości autyzmu – tego dnia zapoznamy Żabki z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a także będzięmy kształtować postawy szacunku, tolerancji i akceptacji osób z autyzmem. Zachęcimy dzieci do twórczego myślenia, a także wyrażania własnych uczuć i emocji.

18- -Spotkanie z teatrem- przedstawienie pt.: ”Calineczka“

22- Dzień ziemi – tego dnia zorganizujemy dla Żabek zabawy terenowe, które pogłębią ich wiedzę na temat dbania o nasza planetę.

30- Światowo konstytucji 3go maja-  tego dnia porozmawiamy z Żabkami na temat patriotyzmu, symboli narodowych oraz znaczenia ojczyzny w naszym życiu.

*Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami“
09-„Dźwięki wokół nas“-
w tym dniu Żabki będą rozpoznawać różne dźwięki, a także uświadomimy sobie szkodliwość hałasu.

Co u Żółtych Kaczuszek w kwietniu?

1. Pracowita wiosna
  2. Wiejskie życie
  3. Dbamy o środowisko
  4. Moje zmysły

03- Dzień Tęczy- w tym dniu dowiemy się jak powstaje tęcza, oraz poznamy jej barwy. Każda z kaczuszek wykona własnoręcznie swoją kolorową tęczę.

08-Dzień Sportu- tego dnia kaczuszki zamienią się w małych sportowców i wezmą udział w olimpiadzie, w której będą mogły wykazać się w różnych dziedzinach sportu.

22-Dzień Ziemi- –Kaczuszki tego dnia stworzą własnoręcznie swój pomniejszony model kuli ziemskiej. Dowiedzą się także co robić aby nasza planeta była zawsze czysta i piękna

Co u Żółtych Motylków w kwietniu?

1. Raz, dwa, trzy - uczymy się liczyć
  2. Ćwiczymy naszą motorykę
  3. W świecie zwierząt
  4. Dbamy o naszą planetę

03-  Dzień Tęczy   - Tego dnia przeprowadzimy eksperymenty, ktore pozwolą zrozumieć motylkom jak powstaje tęcza.

08 - Dzień Sportu - Podczas tego wydarzenia zaplanowane są różnorodne konkurencje sportowe, takie jak bieg z piłeczką czy wyścig w parach z balonami. Na zakończenie każdy motylek będzie uhonorowany dyplomem małego sportowca.

22 - Dzień Ziemi   - W tym dniu motylki zasadzą swoje kwiatuszki a następnie na znak tego, że wszyscy chcą aby nasza planeta była czysta i zielona, wszystkie dzieci odbiją swoje rączki zieloną farbą na wspólnym plakacie.

Co u Żółtych Pszczółek w kwietniu?

1. Wiosenne kleksy
  2. Uczucia i emocje
  3. W wiejskiej zagrodzie
  4. Przyroda wokół nas

03-  Dzień Tęczy–  Wspólnie wykonamy doświadczenia, które pomogą nam rozbudować wyobraźnię, dodatkowo każda pszczółka wyczaruje swoją kolorową tęczę

08- Dzień Sportu – W tym dniu czeka nas wiele sportowych konkurencji a tor przeszkód i rzut piłką to tylko część z nich

22- Dzień Ziemi- Przy pomocy balonów i farb stworzymy pomniejszony model ziemi, a przy okazji dowiemy się jak dbać o środowisko.