Wizyt:
Dzisiaj: 12
Wszystkich: 279564

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w czerwcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Świat owadów
 2. Uroki lata
 3. Wakacje tuż tuż


CYKLE

7-,,Klub Małego Odkrywcy” – w naszym klubie odkryjemy kolejny żywioł – wodę.
Poznamy tajemnice wody, która jest nam niezbędna do życia. Spędzimy głownie czas na świetnej zabawie z wodą. Zapewniamy tego dnia moc wodnych wrażeń ! :D

12-,,Lena w świecie emocji”- poznamy nową historię Leny pt. ,,Ile waży kłamstwo?”.
Dowiemy się, dlaczego Lena, która pierwszy raz w życiu okłamała swoich rodziców, jest smutna. Będziemy podczas wspólnych rozmów i zabaw odkrywać ciężar oszustwa oraz uczyć się, jak rozróżniać prawdę i kłamstwo.


DNI WYJĄTKOWE

1-Dzień Dziecka– w to najważniejsze święto w naszym przedszkolnym kalendarzu zorganizujemy Rybkom niezapomniany dzień zabaw ! Całym sercem postaramy się o to, aby był to dzień miłych niespodzianek, zabaw i olbrzymich uśmiechów na buziach dzieci. W naszym przedszkolnym ogrodzie zorganizujemy festyn, na którym na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy !

12 Dzień Sąsiada- obchodzimy ten dzień, aby pokazać przedszkolakom, jak można budować społeczność lokalną oraz dobre relacje z innymi. Chcemy, aby Rybki dostrzegły pozytywną wartość dobrych relacji w najbliższym otoczeniu. Mamy nadzieję, że poprzez nasze działania uda nam się lepiej zintegrować z najbliższym sąsiedztwem przedszkola.

21 Dzień Lata – lato przywitamy naprawdę gorąco. Przywołamy je piosenką, a następnie w naszym przedszkolnym ogrodzie odbędą się wspaniałe zabawy na powietrzu. Pojawi się również lodziarnia, w której Rybki będą przygotowywać smakowite lody.

22-Dzień Ojca – tego dnia z pewnością nasi tatusiowie dostaną od swoich Rybek miłe niespodzianki

23- Zakończenie roku przedszkolnego połączone z występem dla mamy i taty – wielkimi krokami zbliżamy się do końca naszej wspólnej przygody…
Na pożegnanie chcielibyśmy Państwa zaprosić na uroczyste zakończenie roku przedszkolnego w Gminnym Centrum Kultury w Żórawinie.
Podczas uroczystości odbędzie się występ na zakończenie roku przedszkolnego połączony z występem z okazji Dnia Mamy i Taty.


PROJEKTY

Uważność i Spokój Żabki

Żabka w czerwcu żegna się z Rybkami. Mamy nadzieję, że jej rady pozostaną na zawsze w serach naszych przedszkolaków. Możecie Państwo na zakończenie cyklu z Żabką zastanowić się razem z dziećmi, jakie są Wasze ukryte pragnienia, rodzinne marzenia. Postarajcie się wspólnie z dziećmi namalować obrazek pt. ,,Marzenia mojej rodziny”. Z miłą chęcią uhonorujemy Wasze prace w naszej galerii przedszkolnej.

Przedszkolny Wolontariat

Nasz przedszkolny wolontariat w czerwcu wyruszy do sąsiadów z miłymi niespodziankami, które przygotują dla nich nasi wolontariusze. Działanie to ma na celu zwrócenie uwagi dzieci w stronę ludzi, którzy mieszkają obok nas i być może czasem też potrzebują naszej uwagi lub pomocy. Liczymy na to, że przedszkolaki po tej akcji, zapragną być dobrymi sąsiadami.

 


Co u Zielonych Żabek w czerwcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Ile nóg ma stonoga?
 2. Słoneczne lato
 3. Jedziemy na wakacje


CYKLE

7- ,,Klub małego odkrywcy” – w tym miesiącu nasi mali odkrywcy poznają ostatni jużżywioł, jakim jest woda, jej właściwości oraz stany skupienia. Nie zabraknie także atrakcji, takich jak wodna bitwa czy też malowanie obrazów wodnymi balonami.

13- ,,Lena w świecie emocji” – wspólnie z Leną zastanowimy się nad tym „Ile waży kłamstwo”. Na podstawie historii Leny oraz własnych doświadczeń postaramy się opowiedzieć o tym, co może się wydarzyć, gdy kogoś okłamujemy, a także jak się czujemy, gdy ktoś nas okłamuje.


DNI WYJĄTKOWE

1-Dzień Dziecka – święto uwielbiane przez wszystkie dzieci, zarówno te duże, jak i małe.
Tego dnia na przedszkolaki czekać będzie mnóstwo atrakcji, a jedną z nich będzie zabawa w podchody zakończona wielką niespodzianką dla wszystkich Żabek. Oczywiście nie zabraknie również słodkich przekąsek.

12- Dzień Sąsiada - tego dnia przedszkolaki poznają znaczenie słowa sąsiad i sąsiedztwo.
Wraz z grupą Niebieskich Rybek wybierzemy się na spacer po okolicy i wręczymy mieszkańcom miłe upominki.

21-Pierwszy Dzień Lata – słoneczną porę roku przywitamy świetną zabawą na wodnej ślizgawce. Odwiedzi nas również Pani lato, wraz z którą przygotujemy lody owocowe.

22- Dzień Ojca – w ten wyjątkowy dzień wszyscy tatusiowie zostaną obdarowani prezentami przygotowanymi przez swoje pociechy.

23- Zakończenie roku przedszkolnego – uroczyste zakończenie roku przedszkolnego połączone z występem z okazji Dnia Mamy i Taty odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Żórawinie.


PROJEKTY

Uważność i Spokój Żabki

Żabka w czerwcu żegna się z naszymi przedszkolakami, mamy nadzieję, że jej rady pozostaną na zawsze w sercach Zielonych Żabek. Możecie Państwo na zakończenie projektu z Żabką zastanowić się razem z dziećmi, jakie są Wasze ukryte pragnienia, rodzinne marzenia. Postarajcie się wspólnie namalować obrazek, pt. „Marzenia mojej rodziny”. Z miłą chęcią znajdziemy godne miejsce na Wasze prace w galerii przedszkolnej.

Przedszkolny Wolontariat

W tym miesiącu z okazji Dnia Sąsiada nasi mali wolontariusze wyruszą na spacer po okolicy wraz z samodzielnie przygotowanymi niespodziankami dla najbliższych sąsiadów. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi dzieci na lokalną społeczność.

 


Co u Żółtych Kaczuszek w czerwcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Dzień dziecka
 2. Sport to zdrowie
 3. Czym pachnie lato?
 4. Witamy wakacje


DNI WYJĄTKOWE

01- Dzień Dziecka – To święto pełne uśmiechu, radości i dobrej zabawy. ˘ My również, w tym wyjątkowym dla dzieci dniu, przygotujemy wiele wspaniałych atrakcji by na ich buźkach gościł uśmiech i radość ˘

21- Pierwszy Dzień Lata – Tego dnia będziemy świętować pierwszy dzień lata w wodnym klimacie .

22– Zakończenie Roku - Kaczuszki oficjalnie zakończą rok żłobkowy i przywitają długo wyczekiwane wakacje

23- Dzień Ojca – w tym dniu Kaczuszki przygotują niespodzianki dla swoich ukochanych tatusiów

 


Co u Żółtych Motylków w czerwcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Kolorowy świat
 2. Zwierzęta żyjące w wodzie
 3. Jak ubieramy się latem
 4. To już lato
 5. Wakacyjne przygody


DNI WYJĄTKOWE

01- Dzień Dziecka – To święto pełne uśmiechu, radości i dobrej zabawy. ˘ My również, w tym wyjątkowym dla dzieci dniu, przygotujemy wiele wspaniałych atrakcji by na ich buźkach gościł uśmiech i radość ˘

21- Pierwszy Dzień Lata – Tego dnia będziemy świętować pierwszy dzień lata w wodnym klimacie .

22– Zakończenie Roku - W tym dniu podsumujemy cały rok wytężonej pracy w grupie Motylków i rozpoczniemy długo wyczekiwane wakacje.

23- Dzień Ojca – Motylki wykonają i wręczą prezenty ukochanym tatusiom.

 


Co u Żółtych Pszczółek w czerwcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Dzieciaki w akcji
 2. Witaj przygodo!
 3. W świecie eksperymentów
 4. Cztery żywioły
 5. Wakacje tuż tuż


DNI WYJĄTKOWE

01– Dzień Dziecka– w tym wyjątkowym dniu czeka na wszystkie dzieci dużo atrakcji! Piknik, tatuaże, basen z piłkami i wiele innych.

21 – Pierwszy Dzień Lata – Kto z nas nie lubi lata? Przywitany je w wodnym stylu!

22– Zakończenie roku – tego dnia Pszczółki oficjalnie zakończą bardzo pracowity rok żłobkowy.

23 – Dzień Ojca – w tym bardzo wyjątkowym dniu każda Pszczółka wręczy kochanemu tatusiowi prezent, który wykonała.