Wizyt:
Dzisiaj: 3
Wszystkich: 275673

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Kolorowy świat
 2. Muzyka wokół nas
 3. Nadchodzi wiosna
 4. Wiosenne sprzątanie
 5. Dzień i noc


CYKLE

14- ,,Klub Małego Odkrywcy” – cykl odbędzie się pod hasłem ,,Pływające jajko-Maria Skłodowska-Curie”. Rybki poznają postać polskiej fizyczki i chemiczki, która zmieniła oblicze nauki. Wcielą się również w jej rolę i w przedszkolnym laboratorium wykonają liczne eksperymenty z jajkiem.

16- ,,Kim będę, gdy dorosnę?” – w marcu będziemy gościć tatę naszej Żabkowej koleżanki, który z zawodu jest Elektronikiem. Opowie nam o swojej specjalizacji oraz zaprezentuje autorskie projekty.

23- ,,Lena w świecie emocji” – Lena w tym miesiącu opowie nam historię pt. ,,Jak długo mam jeszcze czekać?”. Wspólnie z Leną postaramy się poćwiczyć naszą cierpliwość poprzez różne aktywności np. obserwację wzrostu rośliny – sadzenie rzeżuchy. Mamy nadzieje, że przekonamy nasze Rybki, dlaczego czasem warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na różne rzeczy i efekty swojej pracy. Spotkanie z Leną powinno również pomóc naszym dzieciom w akceptacji porażki i wyciągania z niej wniosków.


DNI WYJĄTKOWE

08- Dzień Kobiet – nasze Rybkowe królewny tego dnia będą obchodzić swoje święto a chłopcy zadbają o ich dobre samopoczucie. Postaramy się, aby przygotowane specjalne dla dziewczynek zabawy były dla nich super niespodzianką i powodem do uśmiechu!

16 Spotkanie z teatrem – przedstawienie pt. ,,Wyobraźnia”.

20 Zdjęcia do tablo – tego dnia zostaną wykonane pamiątkowe zdjęcia do tablo.

21-Dzień Wiosny – to dzień, w którym Rybki świętują nadejście nowej pory roku w kalendarzu oraz za oknem. Dzieci pożegnają zimę i powitają radośnie wiosnę, która przynosi ze sobą ciepło i słoneczko. Poznają tradycję ,,Marzanny” – zimowej panny, której odejście pozwala wiośnie zagościć w przyrodzie. Odbędą się wspaniałe zabawy o tematyce wiosennej.


PROJEKTY

Uważność i Spokój Żabki

W marcu przyjrzymy się bliżej naszym zmartwieniom i zastanowimy się nad tym, co naprawdę jest dla nas ważne? Zajęcia z Żabką będą poprowadzone pod hasłem ,,Fabryka trosk”. Postaramy się przejrzeć nasze zmartwienia, aby odłożyć na bok te, które niepotrzebnie zajmują naszą głowę i przeszkadzają w skoncentrowaniu się na rzeczach ważnych. Chcemy też aby dzieci zrozumiały, że zamartwianie się nie przynosi żadnych rozwiązań, a nasze myśli często mogą nas wprowadzać w nierzeczywiste postrzeganie niektórych rzeczy w życiu.
Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się dostrzec to, czym tak naprawdę się martwimy oraz każdy z nas odrobi swoje ćwiczenie z ,,Pierwszej pomocy na zmartwienia”.

Przedszkolny Wolontariat

Ochrona środowiska to jeden z ważniejszych obszarów działalności naszego wolontariatu, dlatego rozpoczynamy akcję zbierania baterii w marcu. Zużyte baterie z naszych domów pozbierajmy wspólnie do odpowiedniego pojemnika, który znajdziemy w szatni Rybek. Zgromadzone baterie trafią do punktu zbioru. Poprzez takie działanie pokażemy najmłodszym, w jaki sposób możemy dbać o środowisko oraz wpłyniemy na ich świadomość ekologiczną.
Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w akcji – ZBIERAJ BATARIE !

 


Co u Zielonych Żabek w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Lubimy rysować i malować
 2. Lubimy grać i śpiewać
 3. Wiosna, wiosna
 4. Wiosenne porządki
 5. Dzień i noc


CYKLE

14- ,,Klub małego odkrywcy” – W marcu nasi mali odkrywcy wykonają doświadczenie Marii Skłodowskiej- Curie – „Pływające jajko”. Dzięki temu doświadczeniu przedszkolaki dowiedzą się od czego zależy czy obiekty pływają czy toną.

16- ,,Kim będę, gdy dorosnę?” – W tym miesiącu będziemy gościć tatę naszej koleżanki z grupy, który z zawodu jest Elektronikiem. Opowie nam o swojej specjalizacji oraz zaprezentuje autorskie projekty.

23- „Lena w świecie emocji” – tego dnia przedszkolaki poznają kolejną historię naszej bohaterki Leny. Poprzez zabawę poćwiczymy swoją cierpliwość tym samym odpowiadając na pytanie małej Leny „Jak długo mam jeszcze czekać?. Zasadzimy również rzeżuchę i każdego dnia będziemy ją pielęgnować i notować spostrzeżenia w kalendarzu.


DNI WYJĄTKOWE

08- Dzień Kobiet – Ten wyjątkowy dzień poświęcony będzie naszym małym kobietkom. Chłopcy obdarują swoje koleżanki z grupy własnoręcznie przygotowanymi upominkami, życzeniami oraz kwiatami. Na Żabki będzie czekała również niespodzianka w postaci piniaty.

16- Spotkanie z teatrem – przedstawienie, pt. „Wyobraźnia”.

20- Sesja zdjęciowa do Tablo.

21- Pierwszy Dzień Wiosny – Nową porę roku powitamy olimpiadą sportową, której hasłem przewodnim będzie „Wiosna”. Wykonamy również eko-marzannę i zgodnie z tradycją zatopimy ją w pobliskiej rzece. 21 marca to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Okażmy wsparcie tym wyjątkowym ludziom ubierając dzieciom dwie różne skarpetki.


PROJEKTY

Uważność i Spokój Żabki

W marcu przyjrzymy się bliżej naszym zmartwieniom i zastanowimy się nad tym, co naprawdę jest dla nas ważne? Zajęcia z Żabką będą poprowadzone pod hasłem „Fabryka trosk”. Postaramy się przejrzeć nasze zmartwienia, aby odłożyć na bok te, które niepotrzebnie zajmują naszą głowę i przeszkadzają w skoncentrowaniu się na rzeczach ważnych. Chcemy też aby dzieci zrozumiały, że zamartwianie się nie przynosi żadnych rozwiązań, a nasze myśli często mogą nas wprowadzać w nierzeczywiste postrzeganie niektórych rzeczy w życiu. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się dostrzec to, czym tak naprawdę się martwimy oraz każdy z nas odrobi swoje ćwiczenie z „Pierwszej pomocy ze zmartwienia”.

Przedszkolny Wolontariat

W marcu w naszej placówce rozpoczynamy zbiórkę zużytych baterii. Akcja ta ma na celu kształtowanie u dzieci postaw przyjaznych środowisku. Wyrobienie nawyku segregacji odpadów oraz poszanowania przyrody. Zachęcamy Państwa do przynoszenia zużytych baterii do przedszkola i wrzucanie ich wraz z dziećmi do wyznaczonego pojemnika.

 


Co u Żółtych Kaczuszek w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Zabawy sensoryczne
 2. Ćwiczymy motorykę małą
 3. W świecie dinozaurów
 4. Witamy Wiosnę!
 5. Łąka wiosną


CYKLE

08- Dzień kobiet- tego dnia wspólnie z chłopcami przygotujemy upominki dla naszych dziewczynek

10- Dzień drzemki w pracy– tego dnia, odbędzie się piżama party, podczas którego kaczuszki wezmą udział w pokazie „piżamowej mody“, zbudują poduszkową wieżę, a na koniec odpoczniemy przy bajce.

20- Sesja zdjęciowa do tablo

21- Dzień Zespołu Downa solidaryzując się z chorymi zakładamy dwie różne skarpetki.

22-Pierwszy dzień Wiosny- Kaczuszki powitają wiosnę radosnym wierszykiem, dekorując sukienkę Pani Wiosny, topiąc marzannę oraz bawiąc w wiosenne gry i zabawy.


DNI WYJĄTKOWE

27- Czyściochowa Akademia- ,,Kąpiel“- w marcu poznamy kolejnego bohatera projektu lisice Rudkę , który przez zabawę ma nakłonić dzieci do nauki dobrych nawyków higienicznych oraz pokaże nam jakie przedmioty są niezbędne do kąpieli

29- Mali Badacze- ,,Smerfna masa“- Kaczuszki w tym dniu z małą pomocą wychowawczyń stworzą smerfną masę. Dzięki temu eksperymentowi rozbudzą swoją ciekawość świata, a także zrozumieją otaczające nas zjawiska.

 


Co u Żółtych Motylków w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Pojazdy ratunkowe
 2. Owocowo-warzywne szaleństwo
 3. Magiczne eksperymenty
 4. Idzie wiosna
 5. Wiosenne porządki w ogrodzie


DNI WYJĄTKOWE

10- Dzień drzemki w pracy – Tego dnia wspólnie z Motylkami urządzimy piżama party oraz stoczymy bitwę na poduszki.

20- Sesja zdjęciowa do tablo

21- Dzień Zespołu Downa- solidaryzując się z chorymi zakładamy dwie różne skarpetki.

22- Dzień Wiosny- W tym dniu cała grupa Motylków udekoruje suknie Pani Wiosny

27- Dzień Teatru- Motylki wykonają scenę teatru oraz odegrają kukiełkowy spektakl.

 


Co u Żółtych Pszczółek w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Poznajemy zwierzęta
 2. Przyroda wokół nas
 3. Sztuka i technika
 4. Wiosno, witaj!
 5. W kosmosie


DNI WYJĄTKOWE

10– Piżama party – W tym dniu w kolorowych piżamkach będziemy podrygiwać w rytmie Mini Disco! Tańce, bitwy na poduchy a na koniec posłuchamy wieczorowych opowieści dla odważnych.

20 - Sesja zdjęciowa do tablo

21 - Dzień Zespołu Downa - solidaryzując się z chorymi zakładamy dwie różne skarpetki.

22 – Pierwszy dzień wiosny – wspólnie przywitany Wiosnę wesołymi grami i zabawami oraz ozdobimy kwiatami portret Pani Wiosny.

27– Dzień teatru – wszyscy razem zrobimy teatrzyk, w którym główne role będą odgrywać zwierzęta, a na sam koniec przy pomocy latarek odegramy teatr cieni.