Wizyt:
Dzisiaj: 8
Wszystkich: 276054

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w styczniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Dawno, dawno, temu…
 2. Zabawa karnawałowa
 3. Święto Babci i Dziadka
 4. Gdzie mieszkasz?


CYKLE

 • 12- ,,Lena w świecie emocji” – zastanowimy się wspólnie z Leną nad tym, czy naprawdę nuda jest taka straszna? Być może okaże się, że momenty nudy mogą wpływać pozytywnie na nas i naszą kreatywność. W ramach cyklu dzieci poznają kolejną historię Leny pt. ,,Co mam robić gdy się nudzę?”. Poszukają własnych pomysłów na to, jak można uniknąć strasznej nudy i samemu zagospodarować sobie wolny czas:)
 • 24- ,,Kim będę gdy dorosnę?” – tego dnia nasze przedszkole zamieni się w prawdziwy salon piękności, a dzieci poznają różne zabiegi, które w swojej pracy wykonuje kosmetyczka. Będzie to z pewnością przyjemny dzień, po którym każdy z przedszkola wróci ,,troszkę piękniejszy”:)
 • 27- ,,Klub Małego Odkrywcy” – wykorzystamy zimową aurę do poprowadzenia warsztatów pt. ,,Zimowa sztuka”. Pani Zima stanie się inspiracją do stworzenia przez dzieci niecodziennych dzieł sztuki, z wykorzystaniem przeróżnych materiałów. Z pewnością będziecie mogli Państwo je podziwiać po naszych zajęciach.


DNI WYJĄTKOWE

 • 19- Dzień Popcornu – w święto tej uwielbianej przez wszystkich przekąski, dzieci przygotują swój własny popcorn oraz dowiedzą się, jak można kreatywnie wykorzystać go do różnych rzeczy. Po odkryciu tajników popcornu, nasza sala zamieni się w salę kinową, w której wyjątkowo dzieciom zostanie puszczona bajka, którą będą mogły oglądać przegryzając popcornem:)
 • 19- Spotkanie z teatrem- przedstawienie pt. „Tajemnica skarbca Sułtana”.
  Przypominamy, że przedstawienia odbywają się w godzinach 14:00-15:00.
 • 20- Dzień Babci i Dziadka – to dzień przedstawienia, które Rybki przygotowały dla swoich ukochanych dziadków. W trakcie programu artystycznego dzieci będą recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki, żeby podziękować babciom i dziadkom za ich obecność i troskę.
  Mamy nadzieję, że przedszkolaki sprawią dziadkom radość przygotowanym dla nich występem i niespodziankami.


PROJEKTY

Uważność i Spokój Żabki

Ćwiczenia z Żabką w styczniu będą poprowadzone pod hasłem ,,Burza na horyzoncie”. Nasze przedszkolaki będą uczyć się przeżywania trudnych emocji. My jako dorośli postaramy się pokazać im, że nie warto zawsze walczyć z ciężkimi uczuciami, a czasami można zostawić je takimi jakimi są i świadomie je obserwować. Rozpoznawanie negatywnych emocji pozwala zaakceptować fakt, że będą się one pojawiać i że to jest w porządku. Aby jak najlepiej odrobić tą lekcję z Żabki, zachęcamy Państwa do pracy w domu, będą dzieciom przekazywane materiały. Podstawowym zadaniem z Żabki będzie obserwacja swojej wewnętrznej pogody.

Przedszkolny Wolontariat

 • W styczniu zadbamy o ptaszki zamieszkujące naszą okolice, aby ułatwić im przetrwanie zimy. Dzieci przygotują dla ptaszków sopelki bogate w różne ptasie przysmaczki, które następnie powieszą na drzewach w sąsiedztwie przedszkola.
 • Przypominamy również o naszej akcji ,,Góra Grosza”, która powoli dobiega końca. Celem tegorocznej akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

 


Co u Zielonych Żabek w styczniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. W krainie bajek
 2. Bal karnawałowy
 3. Dzień babci i dziadka
 4. Kto tu mieszka?


CYKLE

 • 12-,,Lena w świecie emocji” – wspólnie z Leną zastanowimy się nad tym „Co mam robić, gdy się nudzę?”. Po poznaniu historii Leny, Żabki będą mogły podzielić się z grupą swoimi sposobami na nudę i zainicjować zabawę dla kolegów i koleżanek z grupy.
 • 24-,,Kim będę, gdy dorosnę?” – kolejnym zawodem jaki poznają Żabki, będzie kosmetyczka. Nasza sala zamieni się w salon piękności. Dowiemy się na czym polega praca kosmetyczki i poznamy techniki pielęgnacji i higieny twarzy.
 • 27-,,Klub małego odkrywcy” – w tym miesiącu nasi mali odkrywcy wezmą udział w warsztatach pt. „Zimowa sztuka”. Wspólnie wykonamy zimowe rzeźby z różnorakich materiałów. – wykorzystamy zimową aurę do poprowadzenia warsztatów pt. ,,Zimowa sztuka”. Pani Zima stanie się inspiracją do stworzenia przez dzieci niecodziennych dzieł sztuki, z wykorzystaniem przeróżnych materiałów. Z pewnością będziecie mogli Państwo je podziwiać po naszych zajęciach.


DNI WYJĄTKOWE

 • 19-Dzień Popcornu – ten nietypowy dzień uczcimy poprzez zabawy badawcze z kukurydzą. Przygotujemy również popcorn, którym będziemy się zajadać podczas seansu filmowego.
 • 20-Spotkanie z teatrem – przedstawienie, pt. „Tajemnica skarbca Sułtana”.
 • 20-Dzień Babci i Dziadka – tego dnia nasze przedszkolaki zaprezentują przygotowany program artystyczny, który będziecie mogli Państwo obejrzeć na naszym Facebook’u.


PROJEKTY

Uważność i Spokój Żabki

Ćwiczenia z Żabką w styczniu będą poprowadzone pod hasłem „Burza na horyzoncie”. Nasze przedszkolaki będą uczyć się przeżywania trudnych emocji. My jako dorośli postaramy się pokazać im, że nie warto zawsze walczyć z ciężkimi uczuciami, a czasami można zostawić je takimi jakimi są i świadomie je obserwować. Rozpoznawanie negatywnych emocji pozwala zaakceptować fakt, że będą się one pojawiać i że to jest w porządku. Aby jak najlepiej odrobić tą lekcję z Żabki, zachęcamy Państwa do pracy w domu, będą dzieciom przekazywane materiały. Podstawowym zadaniem z Żabki będzie obserwacja swojej wewnętrznej pogody.

 


Co u Żółtych Kaczuszek w styczniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Nowy Rok
 2. Zimowa pogoda
 3. Moja Babcia i mój Dziadek
 4. Zwierzęta zimą


DNI WYJĄTKOWE

 • 16-Dzień Śniegu – wspólnie z Kaczuszkami odwiedzimy mroźną krainę, w której poeksperymentujemy oraz pobrudzimy się tworząc swój własny śnieg!
 • 20-Dzień Babci i Dziadka – tego dnia Kaczuszki przygotują prezenty dla swoich ukochanych dziadków. – tego dnia nasze przedszkolaki zaprezentują przygotowany program artystyczny, który będziecie mogli Państwo obejrzeć na naszym Facebook’u.


PROJEKTY

 • 13-Mali Badacze- ,,Wulkan"- Kaczuszki w tym dniu z małą pomocą wychowawczyń stworzą wulkan, a na koniec doprowadzą go do wybuchu. Dzięki temu eksperymentowi rozbudzą swoją ciekawość świata, a także zrozumieją otaczające nas zjawiska.
 • 27-Czyściochowa Akademia- ,,Profilaktyka higieny nosa i ucha“- w styczniu poznamy kolejnego bohatera projektu, świnkę Zakatarzynkę, która przez zabawę ma nakłonić dzieci do nauki dobrych nawyków higienicznych, pomagających kształtować nawyki prawidłowego kichania oraz wydmuchiwania nosa.

 


Co u Żółtych Motylków w styczniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Skok w Nowy Rok
 2. Zimo baw się razem z nami
 3. Święto Babci i Dziadka
 4. Ptaszki w karmniku


DNI WYJĄTKOWE

 • 16-Dzień Śniegu – tego dnia Motylki przeniosą się do krainy śniegu i zrobią swój własny kolorowy śnieg.
 • 19-Dzień Popcornu- w tym dniu wspólnie przygotujemy popcorn oraz zrobimy popcornowe drzewo.
 • 23-Dzień Babci i Dziadka- Motylki tego dnia przygotują upominki dla babci i dziadka. – tego dnia Kaczuszki przygotują prezenty dla swoich ukochanych dziadków. – tego dnia nasze przedszkolaki zaprezentują przygotowany program artystyczny, który będziecie mogli Państwo obejrzeć na naszym Facebook’u.

 


Co u Żółtych Pszczółek w styczniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Bawimy się kolorami
 2. Gdy na dworze zima
 3. Zimą bywa wesoło
 4. Zdrowo, kolorowo


DNI WYJĄTKOWE

 • 16-Dzień Popcornu – nasza sala zmieni się w kinową salę widowiskową, razem poszukamy popcorniaka który ukrył się w naszej sali i go nakarmimy.
 • 19-Dzień Śniegu – spróbujemy na różne sposoby stworzyć śnieg, który później będziemy zabarwiać na różne kolory:)
 • 23-Dzień Babci i Dziadka – każda Pszczółka stworzy niepowtarzalny prezent dla swoich kochających dziadków.- Motylki tego dnia przygotują upominki dla babci i dziadka. – tego dnia Kaczuszki przygotują prezenty dla swoich ukochanych dziadków. – tego dnia nasze przedszkolaki zaprezentują przygotowany program artystyczny, który będziecie mogli Państwo obejrzeć na naszym Facebook’u.