Co u Niebieskich Rybek w październiku?

1. Bezpiecznie na drodze
  2. Nasze zwierzaki
  3. Jesienny las
  4. Przygotowania do zimy
  5. W baśniowej krainie

04- „W krainie wierszy i baśni”- w tym miesiącu Niebieskie Rybki poznają wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Po omówieniu wiersza wspólnymi siłami stworzymy własną lokomotywę z kartonów.

11- ,,Zdrowo i sportowo” – w październiku Niebieskie Rybki poćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową podczas nauki gry w siatkówkę. Po rozegranym meczu dzieci przygotują zdrowy zamiennik żelków.

02- Międzynarodowy Dzień Muzyki – w tym dniu Niebieskie Rybki gościć będą Panią Muzyk, która zawodowo gra na altówce. Przedszkolaki dowiedzą się na czym polega praca artystki, a także jakie dźwięki wydaje instrument, na którym gra.

05- Sesja zdjęciowa- tego dnia odbędzie się sesja zdjęciowa, zarówno grupowa, jak i indywidulana.

11- Spotkanie z teatrem – przedstawienie, pt. „Zajęcza chatka”

25- Dzień Zwierząt – tego dnia wybierzemy się do pobliskiego gabinetu weterynaryjnego, gdzie Pani weterynarz opowie nam na czym polega jej praca, a także o tym jak prawidłowo dbać o zwierzęta domowe.

31- Dzień Strachów – czeka nas strasznie fajny dzień, pełen wyzwań, zabawy i tańca na balu potworów.

Zabawa sztuką
13- „Jadalny obraz”- przedszkolaki przygotują artystyczne przekąski zainspirowane obrazem Pieta Mondriana.

Gramy zmysłami
20- „Sensoryczny tor przeszkód”- zadaniem otwierającym projekt będzie pokonanie sensorycznego toru przeszkód. Przedszkolaki wezmą udział w wyzwaniu pobudzając wszystkie zmysły.

Co u Zielonych Żabek w październiku?

1. Bezpiecznie na drodze
  2. Nasze zwierzaki
  3. Jesienny las
  4. Przygotowanie do zimy

12 - W krainie figur geometrycznych - w tym dniu wprowadzimy Żabki w świat matematyki, pierwszą figurą geometryczną, którą poznamy będzie kwadrat.

17 - Zdrowo i sportowo- w tym dniu zagramy w siatkówkę oraz w naszej Żabkowej kuchni przygotujemy zdrowe żelki.

24 - Dookoła świata - tego dnia wybierzemy się w odwiedziny do Australii, gdzie Żabkizapoznają się z kulturą i tradycjami tego kraju, jego zwierzętami i roślinami

02 - Międzynarodowy dzień muzyki - w tym dniu odwiedzi nas babcia naszego kolegi z grupy, która z zawodu jest muzykiem i gra na altówce. W ciekawy sposób przedstawi nam pracę muzyka i zagra mały koncert dla naszych przedszkolaków.

05 - Sesja zdjęciowa - tego dnia zostanie wykonana sesją fotograficzna.

11 - Teatr- tego dnia odpwiedzi nas teatr z przedstawieniem pod tytułem „Zajęcza chata“

20 - Pasowanie na przedszkolaka - wyjątkowa uroczystośc dla każdego dziecka, które rozpoczęło swoja przygodę z przedszkolem. W tym dniu oficjalnie Żabki złożą przysięgę i staną się prawdziwymi przedszkolakami. :)

25 - Dzień zwierząt - tego dnia pójdziemy z wizytą do gabinetu weterynarza, który opowie nam o swojej codziennej pracy ze zwierzętami oraz o tym jak o nie dbać i reagować w sytuacjach, w których dzieje im się krzywda.

31 - Dzień strachów - ten dzień będzie pełen strachów ale takich mniej strasznych.
Zorganizujemy w przedszkolu dyskotekę straszakową, na której czekać nas będą różnego rodzaju zabawy, tańce, a także straszny pokaz mody. :)

09 - Gry i zabawy jak za dawnych lat - zapoznamy dzieci z zabawami i grami podwórkowymi sprzed kilku i kilkunastu lat. W tym dniu będziemy bawić się w „Klasy“ „Baba Jaga Patrzy“ „Dwa ognie“ i w „Berka“

*Ogólnopolski projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami“
18 - Gramy zmysłami - w tym dniu realizować będziemy sensoryczny tor przeszkód

*Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką“
23 - Zabawa sztuką - wykorzystamy kreatywnośc naszych Żabek do stworzenia jadalnego obrazu.

Co u Żółtych Kaczuszek w październiku?

1. Jesień za oknem
  2. Na ulicy
  3. Śladami jesieni
  4. W sadzie

03- Sesja zdjęciowa- tego dnia zapraszamy na sesję fotograficzną.

02- Dzień muzyki - W tym przepełnionym muzyką dniu, Kaczuszki będą poznawać instrumenty muzyczne oraz różne gatunki muzyki. Dzieci wykonają również, pracę plastyczną o tematyce muzycznej:)

09- Dzień ośmiornicy - Tego dnia Kaczuszki przeniosą się do podwodnego świata, aby odwiedzić i wspólnie spędzić dzień z ośmiornicami. Po wspólnych zabawach kaczuszki podejmą się wyzwania aby stworzyć własna ośmiornicę.

28- Dzień dyni- W tym dniu gwiazdą naszych zabaw będzie dynia! Będziemy wykonywać aktywności związane z nią takie jak: dyniowe kręgle, dyniowy slalom a także spróbujemy dyniowych przysmaków

Co u Żółtych Motylków w październiku?

1. Nadeszła jesień
  2. A deszcz pada i pada
  3. Bezpiecznie na drodze
  4. Kolorowe warzywa
  5. Jesienne zabawy

02 –Dzień Muzyki -Tego dnia Motylki przeniosą się do krainy dźwięków aby wpólnie poznać i usłyszeć różne instrumenty, po czym same stworzą swój własny instrument.

04- Sesja zdjęciowa - W tym dniu Motylki odwiedzi fotograf.

09 – Dzień Ośmiornicy -W tym dniu będziemy bawić się w morskich klimatach a doświadczenie, które wykonają Motylki, przybliży dzieciom postać ośmiornicy.

30 - Święto Dyni - ,, Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam" !! Słowami tej rymowanki rozpoczniemy ,, Święto Dyni" na sportowo. Atrakcje jakie czekają na dzieci to turlanie dyni, slalom oraz gra w kręgle. Na zakończenie każdy Motylek otrzyma medal

Co u Żółtych Pszczółek w październiku?

1. Muzyczne harce
  2. Kolorowa jesień
  3. Jestem Pszczółką
  4. Kolorowe warzywa
  5. A deszcz pada i pada

02- Dzień Muzyki – W tym dniu stworzymy swoją niepowtażalną i wyjątkową orkiestrę.

04- Sesja zdjęciowa – Każda Pszczółka będzie mogła poczuć się jak gwiazda pozując przed obiektywem fotografa.

09- Dzień Ośmiornicy – Pszczółki tego dnia wspolnymi siłami zrobią dużą ośmiornicę.

20– Pasowanie na Pszczółkę - Jest to bardzo ważny dzień , ponieważ oficjalnie każde dziecko zostanie Żółtą Pszczółką.

30- Dzień Dyni – tego dnia na Pszczółki czekają dyniowe zabawy ruchowe oraz odkrycia co znajduje się w środku dyni.