Wizyt:
Dzisiaj: 8
Wszystkich: 274277

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w kwietniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Jajka malowane – zabawy z zajączkiem
 2. W zdrowym ciele zdrowy duch
 3. Dbamy o naszą planetę
 4. Mieszkam w Polsce


CYKLE

14-,,Kim będę gdy dorosnę?” – w kwietniu Rybki odwiedzą bibliotekę w Żórawinie, aby zobaczyć na czym polega praca bibliotekarza. Mamy nadzieję, że podczas wizyty u naszych Rybek zrodzi się zamiłowanie do książek.

20-,,Klub Małego Odkrywcy” – w naszym klubie odkryjemy kolejny żywioł – ziemię. Będziemy poznawać jej tajemnice i właściwości. Przeprowadzimy eksperymenty oraz zabawy, aby zachęcić nasze przedszkolaki do kontaktu i zabawy z ziemią.

26-,,Lena w świecie emocji”- poznamy nową historię Leny pt. ,,A co, jeśli nie potrafię?”. Dzieci będą wspólnie zastanawiać się nad problemem swojej książkowej przyjaciółki. Będziemy dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z niepowodzeniami oraz nauką nowych rzeczy. Z pewnością tego dnia nie zabraknie dobrej zabawy, podczas której Rybki będę próbowały nowych rzeczy !


DNI WYJĄTKOWE

3-Dzień Autyzmu – w kwietniu będziemy obchodzić Światowy Dzień Autyzmu.
Naszym celem jest zwiększanie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu wśród dzieci.
Prosimy, aby tego dnia wszystkie przedszkolaki były ubrane na niebiesko, na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem.

6-Dzień Sportu- podczas dnia sportu wypadającego w tygodniu wielkanocnym zapraszamy nasze przedszkolaki do wspólnej gimnastyki z Zajączkiem. Nasze Rybki czeka również wyzwanie w postaci zajączkowego toru przeszkód do przejścia oraz mecz piłki nożnej.

20- Spotkanie z teatrem – przedstawienie pt. ,,Strażnicy podwodnego królestwa”.

21-Dzień Ziemi- to dzień skupiony wokół przybliżenia dzieciom naszej planety oraz sposobów na to, jak zadbać o jej wygląd i zasoby. Rybki przygotują swój ogródek na wiosnę oraz wyruszą jako wolontariusze do akcji sprzątania świata, aby przedszkole i jego okolice pięknie wyglądały na wiosnę.


PROJEKTY

Uważność i Spokój Żabki

W kwietniu Żabka będzie pokazywać naszym przedszkolakom, dlaczego fajnie jest być miłym. Będziemy wspólnie podejmować działania służące nauce miłych i kulturalnych zachowań względem siebie oraz ćwiczyć swoją życzliwą postawę wobec innych. Prawdziwa życzliwość pozwala się nam rozwijać, nabierać pewności siebie i ufać innym.

Przedszkolny Wolontariat

Ochrona środowiska to jeden z priorytetów działalności naszego wolontariatu, dlatego wychodzimy z ,,Akcją Sprzątania Świata” na Dzień Ziemi. Mamy nadzieję, że uda nam się zadbać o najbliższe otoczenie naszego przedszkola, aby być przykładem dla innych, jak należy szanować naszą planetę.

 


Co u Zielonych Żabek w kwietniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Wesołe pisanki
 2. Mali ekolodzy
 3. Kolorowe witaminy
 4. Mój dom


CYKLE

26- ,,Lena w świecie emocji” – tego dnia przedszkolaki poznają kolejną historię naszej małej bohaterki. Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie Leny "A co jeśli nie potrafię?".

20- ,,Klub Małego Odkrywcy” – w tym miesiącu nasi mali odkrywcy poznają kolejny żywioł jakim jest ziemia. Żabki wytężą swoje zmysły podczas zabaw sensorycznych z ziemią.

14- ,,Kim będę, gdy dorosnę?” – kolejnym zawodem, z którym się zapoznamy będzie bibliotekarka. Z tej okazji wybierzemy się do miejscowej biblioteki by móc bliżej przyjrzeć się pracy bibliotekarki.


DNI WYJĄTKOWE

03- Dzień Świadomości Autyzmu - podczas tego dnia w akcie solidarności z osobami ze spektrum autyzmu naszym przewodnim kolorem będzie niebieski.
Wspólnie stworzymy plakat na temat świadomości o autyzmie.

06- Dzień sportu – w tym dniu utwierdzimy się w przekonaniu jak ważny jest sport w życiu człowieka. Będziemy mieli okazję poćwiczyć swoją sprawność fizyczną razem ze sportowym króliczkiem.

20-Spotkanie z teatrem - przedstawienie pt. "Strażnicy podwodnego królestwa".

22-Dzień Ziemi – w tym dniu przedszkolaki zastanowią się czym jest Ziemia? Co możemy robić na codzień dla planety? Przypomnimy sobie zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne. Dodatkową atrakcją dla Żabek będzie wspólne zakładanie wiosennego ogródka. Razem z grupą Niebieskich Rybek wybierzemy się również na sprzątanie najbliższej okolicy.


PROJEKTY

Uważność i Spokój Żabki

W kwietniu Żabka będzie pokazywać naszym przedszkolakom, dlaczego fajnie jest być miłym. Będziemy wspólnie podejmować działania służące nauce miłych i kulturalnych zachowań względem siebie oraz ćwiczyć swoją życzliwą postawę wobec innych. Prawdziwa życzliwość pozwala się nam rozwijać, nabierać pewności siebie i ufać innym.

Przedszkolny Wolontariat

W kwietniu z okazji Dnia Ziemi nasi mali wolontariusze wezmą udział w akcji "Sprzątanie Świata", której celem jest nauka dbania o przyszłość naszej planety.

 


Co u Żółtych Kaczuszek w kwietniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Wielkanocne harce
 2. W wiosennych kolorach
 3. Dbamy o naszą planetę
 4. Pracowita wiosna


DNI WYJĄTKOWE

06- Dzień sportu- tego dnia wspólnie zorganizujemy sportowy konkurs szybkości, poprzeskakujemy przez tor przeszkód, a także powygłupiamy się w tajemniczych sportowych zabawach. :)


PROJEKTY

24- Mali Badacze- ,,Wystrzałowe jajko“- Kaczuszki w tym dniu z małą pomocą wychowawczyń stworzą wystrzałowe jajko, które wybuchnie. Dzięki temu eksperymentowi rozbudzą swoją ciekawość świata, a także zrozumieją otaczające nas zjawiska.

26- Czyściochowa Akademia- ,,Korzystanie z toalety“- w kwietniu poznamy kolejnego bohatera projektu kota Pupika, który przez zabawę ma nakłonić dzieci do nauki dobrych nawyków higienicznych w toalecie.

 


Co u Żółtych Motylków w kwietniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Pisanki w koszyczku
 2. W wiejskiej zagrodzie
 3. Dbamy o przyrodę
 4. Mieszkańcy zoo


DNI WYJĄTKOWE

06- Dzień Sportu – W tym dniu razem z Motylkami zoragnizujemy fantastyczne zabawy sportowe.

21- Dzień Ziemi – Wspólnie wykonamy i ozdobimy ziemię.

24- Dzień Książki- Motylki tego dnia wykonają swoją niepowtarzalną zakładkę do książki oraz wspólnie przeczytany ulubione bajki.

 


Co u Żółtych Pszczółek w kwietniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. W oczekiwaniu na zajączka
 2. Wiosna na wsi
 3. Technika w naszym domu
 4. Co lubimy robić razem


DNI WYJĄTKOWE

06– Dzień sportu – w tym dniu czeka na nas wiele sportkowych konkurencji, koszykówka, rzut piłką do celu i skoki w dal to tylko część zmagań sportowych w których weźmiemy udział.

21 – Dzień ziemi –  w tym dniu dowiemy się jak dbać o środowisko. Przy pomocy farb i balonów stworzymy pomniejszony model ziemi

24– Dzień książki – każda Pszczółka stworzy swoją piękną, kolorową zakładkę do książki