Wizyt:
Dzisiaj: 516
Wszystkich: 279533

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w listopadzie?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Bohaterowie polskich legend
 2. Pomysły na deszczowe dni
 3. Nasze ulubione książki
 4. Chcemy być potrzebni


CYKLE

8- „Zdrowo i sportowo”- w tym miesiącu Niebieskie Rybki rozwiać będą swoje umiejętności rytmiczne podczas tanecznego treningu zumby. Po aktywnych ćwiczeniach dzieci przygotują zdrową nutellę.

15- ,,Dookoła świata” – Ameryka Północna „W Indiańskiej wiosce”- w październiku Rybki przeniosą się do wioski indiańskiej. Poprzez aktywny udział w zabawach dzieci poznają kulturę indiańską.

18- ,,W krainie figur geometrycznych” – Kwadrat- w tym dniu przedszkolaki w formie zabawy zapoznają się z nazwą i wyglądem kwadratu.


DNI WYJĄTKOWE

6- Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek– tego dnia zapraszamy wszystkie Rybki na bal postaci z bajek. Prócz tańca i zabaw ruchowych nie zabraknie również gier i zagadek, dzięki którym dzieci poznają znaczenie symboli pojawiających się w bajkach i baśniach.

10- Narodowe Święto Niepodległości- Uczcimy ten dzień uroczystym odśpiewaniem hymnu.

14- Dzień osób starszych – tego dnia rozpoczynamy świąteczną zbiórkę na rzecz osób starszych z domu opieki społecznej w Borzygniewie. Zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję mającą na celu wsparcie seniorów, którzy samotnie spędzają święta Bożego Narodzenia.

20- Dzień Praw Dziecka – radosny dzień z poważnym przesłaniem. Będziemy kształtować u dzieci świadomość posiadania własnych praw. Stworzymy również plakat w niebieskich barwach, symbolizujący jedność dzieci na całym świecie.

22- Spotkanie z teatrem- przedstawienie, pt. „Zajęcza chatka”.

30- Andrzejki – dzień niezapomnianej zabawy. Pełen wróżb, tańca i zabaw andrzejkowych.


PROJEKTY

Gramy zmysłami
3- „masa plastyczna” – kolejnym wyzwaniem w projekcie będzie stworzenie masy plastyczniej. Rybki wspólnymi siłami przygotują domową ciastolinę, z której  powstaną kolorowe ślimaczki.  

Zabawa sztuką
27-„Witraż”- przedszkolaki zapoznają się z twórczością Gerharda Richtera, a następnie stworzą własne witraże.


KONKURSY

„Eko zabawka” – zapraszamy wszystkie Rybki do wzięcia udziału w konkursie na „Eko-zabawkę”. Zabawki mogą być wykonane dowolną techniką, z odpadów nadających się do recyklingu. Każda praca przyniesiona na konkurs zostanie nagrodzona.

 


Co u Zielonych Żabek w listopadzie?


TEMATY GŁÓWNE

 1. W baśniowej krainie
 2. Bohaterowie polskich legend
 3. Pomysły na deszczowe dni
 4. Nasze ulubione książki
 5. Chcemy być potrzebni


CYKLE

15- W krainie wierszy i baśni - w tym miesiącu zapoznamy się z wierszem pt.: „Lokomotywa“. Wspólnie stworzymy i pomalujemy wagony, w których później będziemy mogli bawić się przez cały dzień.

22- Zdrowo i sportowo- w tym dniu potańczymy zumbę a w naszej Żabkowej kuchni przygotujemy domową nutellę.

27- Dookoła świata- przeniesiemy się do Ameryki Północnej i odwiedzimy wioskę Indiańską.


DNI WYJĄTKOWE

06- Międzynarodowy dzień postaci z bajek- w tym dniu stworzymy bajkowy pokaz mody, bajkowe konkurencje, a także wspólnie potańczymy przy muzyce.

10-Narodowe Święto Niepodległości-  tego dnia upamiętnimy odzyskanie niepodległości przez Polskę.

14-Dzień osób starszych- tego dnia chcemy, po raz kolejny, rozpocząć akcję pomocy dla seniorów z DPS w Borzygniewie „Bądź Świętym Mikołajem. Spełnij marzenie seniora“  Wszystkich o wielkich sercach chcemy zachęcić do wspólnego pomagania.  

20- Dzień praw dziecka- w tym dniu będziemy kształtować u dzieci świadomość posiadania własnych praw a także obowiązków.

22-Spotkanie z teatrem- przedstawienie pt.: „Złota rybka“.

30-Andrzejki - tego dnia Żabki zamienią się w czarodziei przenosząc się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych.


PROJEKTY

*Ogólnopolski projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami“
17-„Masa plastyczna“- wspólnie stworzymy różnego rodzaju masy plastyczne pobudzające nasze zmysły.

*Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką“
3- „Działamy“- tego dnia wspólnie „działamy“. W szatni zostanie postawiona sztaluga z arkuszem papieru, a także farbami, pędzlami, markerami i kredkami. Zachęcamy rodziców i dzieci do stworzenia wspólnego obrazu.:)


KONKURSY

„EKO-ZABAWKA“- zachęcamy wszystkie Żabki do wzięcia udziału w listopadowym konkursie na eko zabawkę. Należy stworzyć zabawkę z rzeczy z recyklingu. Przewidziane są nagrody za zajęcie I miejsca i za udział w konkursie. Prace konkursowe zostaną wystawione w szatni.:)

 

 


Co u Żółtych Kaczuszek w listopadzie?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Listopadowa pogoda
 2. Zwierzęta przed zimą  
 3. Nasze małe odkrycia
 4. W świecie kształtów i kolorów
 5. Kaczuszki uczą się dbać o zdrowie


DNI WYJĄTKOWE

08- Dzień Zdrowego Śniadania - tego dnia Kaczuszki dadzą ponieść się wyobraźni i stworzą własne zdrowe i kolorowe kanapeczki.

24- Dzień Pluszowego Misia- w tym dniu poprzez zabawy oraz zagadki z misiem w roli głównej uhonorujemy święto kochanego pluszaka.😊

30- Andrzejki- tego dnia Kaczuszki zamienią się w czarodziei oraz zapoznają z tradycjami związanymi z Andrzejkami poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach.

 


Co u Żółtych Motylków w listopadzie?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Jesienne kleksy
 2. Moje pierwsze kształty
 3. W bajkowym świecie
 4. Ja i moje emocje


DNI WYJĄTKOWE

08 – Dzień zdrowego śniadania- Jak wiadomo śniadanie to najważniejszy posiłek, który dodaje nam energii na cały dzień dlatego w tym dniu Motylki samodzielnie przygotują kolorowe i zdrowe śniadanie.

24 – Dzień Pluszowego Misia –  W tym dniu nasze maluszki poznają postacie  misiów poprzez wspólne oglądanie bajek ze swoimi pluszakami. Na koniec każdy motylek wykona pracę plastyczną, w której ozdobi swojego misia

30 – Andrzejki – ,, Hokus-pokus, czary-mary niech się spełnią andrzejkowe czary.” Tego dnia w naszej sali zapanuje magiczna atmosfera. Na pewno poznamy nasza przyszłość :) 

 


Co u Żółtych Pszczółek w listopadzie?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Dbamy o zdrowie
 2. Poznajemy kolory
 3. Nasi domowi ulubieńcy
 4. Nasze zmysły


DNI WYJĄTKOWE

08-  Dzień zdrowego śniadania– ,, śniadanie daje moc“ wszyscy wspólnie przygotujemy smaczne, zdrowe i kolorowe śniadanie.

24- Dzień pluszowego misia– Pszczółki i ich ulubione pluszaki będą bawić się i tańczyć w rytm misiowych piosenek.

30- Andrzejki –  W tym dniu przeniesiemy się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.