Wizyt:
Dzisiaj: 7
Wszystkich: 270432

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w lutym?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Nasze ulubione baśnie
 2. Karnawał
 3. Dawno temu
 4. Kiedy patrzę w niebo


CYKLE

 • 4-,,Dom bajek”- w tym miesiącu Rybki przeniosą się do wiersza ,,Rzepka” Juliana Tuwima i zamienią się w bohaterów opowiadanej historii. Tym samym zmierzą wspólnie swoje siły w próbie ,,wyrwania rzepki”.
 • 9-,,Poznajemy świat zwierząt”- Rybki udadzą się w podróż do Ameryki Południowej, aby poznać zwierzęta, które ją zamieszkują. Będą odkrywać ciekawostki dzikich zwierząt oraz wcielać się w ich postacie.
 • 18-,,Jak to jest zrobione?” - dzieci przygotują swoje własne kule do kąpieli. Aby dobrze zabrać się za zadanie najpierw poznają wszystkie składniki, potrzebne do ich stworzenia. Przygotowaniom będzie towarzyszyć wspaniała zabawa, a o efekcie swojej pracy Rybki przekonają się podczas kąpieli.


DNI WYJĄTKOWE

 • 14- Walentynkowy bal karnawałowy – tego dnia nasze przedszkole opanują serca, aby dzieci pamiętały o tym wielkim święcie zakochanych. W tym samym czasie u Rybek zagości atmosfera dobrej zabawy karnawałowej. Podczas zabawy zaplanowane są wspaniałe konkurencje oraz tań́ce przy najlepszych przebojach muzycznych dla dzieci.
  Zachęcamy, aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w przebraniach.
 • 24-Tłusty czwartek – ten przesłodki dzień́ osłodzą nam jeszcze bardziej, wspaniałe konkursy i zadania, w których Rybki będą mogły wykazać się swoim różnymi umiejętnościami, w tym sprytem i zręcznością.
 • 28- Dzień́ Dinozaura- Rybki przenoszą się w czasie wprost do krainy dinozaurów, aby razem z nimi dobrze się pobawić i odkrywać ich tajemnice. To dzień́ niesamowitych wrażeń́ w towarzystwie prehistorycznych istot.


PROJEKTY

 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Eko Ludek”
  W ramach programu Rybki będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie; ,,Dlaczego zima jest ważna?”. Będziemy obserwować, co dzieje się z przyrodą podczas zimy, aby dowiedzieć dlaczego mróz i śnieg są nam potrzebne. Dzieci będą prowadzić dyskusje o tym, jakie są zalety zimy dla nas, przyrody i planety.
 • Międzynarodowy Projekt Czytelniczy ,,Magiczna moc bajek”
  Nasz projekt czytelniczy w lutym jest zwrócony w stronę tradycji, obyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie oraz zachowań́ zgodnych z normami społecznymi. Rybki będą poznawać region, w którym żyją oraz udadzą się na wirtualny spacer po Kościele Świętej Trójcy w Żórawinie, po czym wspólnie wykonają album o tym zabytku.
  Z dobranocek z dawnych lat poznają ,,Pyzę” - postać małej, rezolutnej tryskającej dobrym humorem kluseczki, która uciekła ze stolnicy i wędruje po całej Polsce.

 


Co u Zielonych Żabek w lutym?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Woda, źródło życia- projekt edukacyjny
 2. Karnawał
 3. Dawno temu
 4. Kiedy patrzę w niebo


CYKLE

 • 4- „Domek z bajki”- zapoznamy się z wierszem pt.: „Lokomotywa” oraz wspólnie stworzymy i pomalujemy wagony którymi dzieci będą mogły bawić się przez cały dzień́.
  Proszę w miarę możliwości uwzględnić w ubiorze dzieci, że będziemy się brudzić farbami.
 • 9- „Poznajemy świat zwierząt”- na Antarktydę wyruszyć czas- pingwinki już wypatrują nas!
 • 18- „Jak to jest zrobione”- kąpiel pełna piany, kolorowa woda... o niczym innym żabki nie marzą każdego wieczora :) Dlatego samodzielnie wykonają kule do kąpieli.


DNI WYJĄTKOWE

 • 14- Walentynkowy bal karnawałowy- zapraszamy żabki na najbardziej wyczekiwany dzień w roku! Będą tańce, zabawy oraz przeróżne konkurencje:)
  Obowiązkowe przebranie! :)
 • 24- Tłusty czwartek- będziemy go świętować nie tylko zajadaniem pączków, ale przy okazji kilkoma zabawami i innymi aktywnościami o pączkowej tematyce. Ostrzegamy, będzie bardzo słodko! ;)
 • 28- Dzień́ Dinozaura- cofniemy się w czasie i przeniesiemy się do ery dinozaurów. Na żabki będą czekały zagadki, zabawy matematyczne oraz ruchowo- naśladowcze.


PROJEKTY

 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek”
  20- Tablica Eko Ludka- Dbamy i Oszczędzamy!- Eko Ludki przygotują materiały o oszczędnym gospodarowaniu wodą oraz energią elektryczną.

 


Co u Żółtych Kaczuszek w lutym?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Nasze ulubione baśnie
 2. Karnawał
 3. Dawno temu
 4. Kiedy patrzę w niebo


DNI WYJĄTKOWE

 • 09 – Dzień Pizzy – dzień uwielbiany przez dzieci, w każdym wieku. Będziemy się wspaniale bawić przy wspólnym robieniu pizzy, każdy z nas stworzy swój własny kawałek, wybierając swoje ulubione dodatki.
 • 14 – Walentynkowy bal karnawałowy – tego dnia czeka nas świetna zabawa przy karnawałowych aktywnościach ruchowych, każdy z nas przygotuje również walentynkę dla ulubionego kolegi, bądź koleżanki z grupy.
  Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły ubrane w stroje karnawałowe.
 • 17 – Dzień Kota – w tym dniu Kaczuszki zamienią się w kotki łapiące myszki, które ukryją się w kartonowym labiryncie.
  Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły ubrane na czarno.
 • 24- Czyściochowa Akademia- Kaczuszki uwielbiają pluskać się w wodzie, ale czy na pewno wiedzą, jak ważne jest dbanie o higienę?! W Czyściochowej Akademii poprzez zabawę, będziemy trenować dobre nawyki higieniczne. W lutym rozpoczniemy naszą przygodę od higieny dłoni.

 


Co u Żółtych Motylków w lutym?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Cztery żywioły
 2. Dzieci z różnych stron świata
 3. Sporty zimowe
 4. Legendy Polskie


DNI WYJĄTKOWE

 • 09 – Dzień Pizzy – tego dnia każdy Motylek zmieni się w prawdziwego pizzerman’a! Wspólnymi siłami przygotujemy swoją pizzę, którą później zjemy ze smakiem.
 • 14 – Walentynkowy bal karnawałowy- w tym dniu czeka nas wspaniała, kolorowa zabawa karnawałowa. Nasza sala zamieni się w salę balową, udekorowaną sercami i balonami, a każdy Motylek weźmie udział w poszukiwaniu bajkowego serduszka. Prosimy aby dzieci były przebrane w stroje karnawałowe.
 • 17 – Dzień Kota – każdy z nas upodobni się do kota, dorysowując sobie wąsy i uszy. Poznamy obyczaje i zwyczaje kotów, jak również zapolujemy na myszki.

 


Co u Żółtych Pszczółek w lutym?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Zabawy sensoryczne
 2. Magiczne eksperymentowanie
 3. Baśniowy świat
 4. Bawimy się kolorami


DNI WYJĄTKOWE

 • 09- Dzień Pizzy- tego dnia wspólnie przygotujemy pyszną pizzę.
 • 14- Walentynkowy Bal Karnawałowy - zorganizujemy nie zapomniany bal przebierańców, z zabawami karnawałowymi i harcami przy muzyce, a także wykonamy wspólną Pszczółkową laurkę walentynkową.
  Prosimy, aby w tym dniu dzieci przyszły w przebraniach karnawałowych.
 • 17- Dzień kota- stworzymy niepowtarzalne kotki, oraz zorganizujemy kocie zabawy.