ORGANIZACJA I OPIS PLACÓWKI

• Tęczowy zakątek czynny jest przez cały rok z wyjątkiem dwóch, uzgadnianych z rodzicami, tygodni wakacyjnych oraz przerwy od 23 grudnia do 2 stycznia.
  • Zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach w godzinach 7.00 – 17.00.  W tym czasie oferujemy naszym podopiecznym zabawę w grupach:
    Niebieskich Rybek
    Zielonych Żabek
    Żółtych Kaczuszek
    Żółtych Motylków
    Żółtych Pszczółek
  • Dzieciom z każdej grupy zapewniamy opiekę dwóch cierpliwych, dynamicznych i uśmiechniętych wychowawczyń z profesjonalnym wykształceniem pedagogicznym oraz pomocy technicznej pomagającej przy posiłkach, wyjściach na plac zabaw itp.. Wychowawczynie posiadają ukończony kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, dzięki czemu nie boją się i potrafią udzielić pomocy w niebezpiecznych sytuacjach.
    Realizujemy spójny program wychowawczy i dydaktyczny żłobka i potem przedszkola w oparciu o nowatorską koncepcję pracy zbudowaną na Teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera. Mamy bardzo wiele zajęć dodatkowych, zapraszamy interesujące osoby, wdrażamy programy autorskie, organizujemy dużo wycieczek i ciekawych warsztatów.
  • Dla dzieci przeznaczyliśmy trzy duże domy jednorodzinne dające do dyspozycji:
    - przestronne, kolorowe sale zabaw z bezpośrednim wyjściami na tarasy i do ogrodów (cały teren jest ogrodzony)
    - dostosowane do potrzeb dzieci sanitariaty
    - wygodne szatnie okryć wierzchnich, gdzie eksponujemy prace naszych małych artystów
    - zaplecze kuchenne
    - sypialnie z łóżeczkami dla najmłodszych maluszków
    - place zabaw z dużymi zestawami zabawowymi, posiadającym wszystkie wymagane atesty

Dzięki podziałowi grup na trzy budynki z osobnymi ogrodami i placami zabaw, zapewniamy naszym podopiecznym możliwość komfortowej i bezpiecznej zabawy, dostosowanej do wieku, potrzeb i możliwości, oraz zmniejszamy ryzyko przenoszeni
    się wirusów ograniczając łączenie grup. Dodatkowo w trosce o zdrowie dzieci wyposażyliśmy placówkę w lampę bakteriobójczą , którą w nocy naświetlamy sale.
  • W ramach wyżywienia zapewniamy cztery posiłki dziennie: śniadanie, zupę, obiad i podwieczorek. Indywidualnie skomponowane posiłki dostarcza nam firma cateringowa JEŻYK-CATERING, która posiada doskonałe rekomendacje oraz współpracuje z wysoko wykwalifikowanym dietetykiem klinicznym specjalizującym się w żywieniu dzieci.
    Dodatkowo dzięki zapleczom kuchennym, w których jesteśmy w stanie zadbać o odpowiednie przechowanie, przygotowanie i serwowanie posiłków, możemy zaoferować dzieciom najmłodszym lub ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi, możliwość korzystania z posiłków przygotowanych przez rodziców w domu.
    Do posiłków używamy domowej zastawy, a nie naczyń jednorazowych, bo jako jedno z nielicznych przedszkoli mamy własną zmywalnię.
  • Między zupą, a obiadem zapraszamy dzieci do wyciszenia i odpoczynku na przypisanych do dziecka specjalnych materacach lub w łóżeczkach, w pełnej pościeli (każde dziecko otrzymuje swój zestaw) przy muzyce relaksacyjnej, audiobookach lub bajkach czytanych przez wychowawczynie.